„Żyjemy w świecie nadmiaru słów. Za dużo między nami tych, które niszczą i ranią. Tym bardziej jesteśmy spragnieni takich, które motywują do dobrego życia, które dają nadzieję i budują”. Takie są właśnie słowa księdza Antoniego. Inspirowane Ewangelią lub świadectwami świętych są jak łyk porannej kawy dla duszy. Pobudzają do pięknego życia. Przypominają słowa anioła z wiersza Miłosza: „Zaraz dzień, jeszcze jeden, zrób co możesz”. Ks. Tomasz Jaklewiczproboszcz parafii Najświętszych Imion Jezusa i Maryi w Katowicach, dziennikarz.

„Te teksty warto przeczytać i później także do nich wracać, zgodnie z zasadą „repetitio mater studiorum est”. Twórca tych spostrzeżeń, a tak naprawdę – obrazów malowanych słowem, daje konkretne rady. Są one doskonałym bodźcem do dobrego życia, zwłaszcza do życia Ewangelią na co dzień. A zatem warto tę książkę przeczytać i zgłębiać. Gorąco polecam!” Bogusław M. Grzegorzewski, kardiolog.„Ostrzegam: słuchanie/czytanie księdza Antoniego może być przyczyną wielu poważnych i długich rozmyślań i zmian mentalnych, czasem nieodwracalnych. Z przekonaniem zalecałbym jednak podjęcie tego ryzyka…” Jarosław KrajewskiRadio Katowice, redakcja w Bielsku-Białej.

Ksiądz Antoni Młoczek, proboszcz katedry św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Pochodzi z Katowic. Absolwent VI LO im. Jana Długosza, Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego i Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Od 1990 roku związany z Bielskiem-Białą, gdzie pełnił posługę wikariusza w parafiach Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Maksymiliana, będąc równocześnie katechetą w Technikum Budowlanym i w I LO im. Mikołaja Kopernika. Był proboszczem parafii św. Marcina w Ochabach, parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Czechowicach-Dziedzicach, a obecnie czuwa nad parafią katedralną. W pierwszej uczył się współpracy i kreatywności, w drugiej cierpliwości, a w trzeciej pokory uczy się po chwilę obecną. Pasjonat gór, biegania, nart, a ostatnio jazdy na rowerze. Wśród wielu biegów długodystansowych, w których wziął udział, najbardziej ceni półmaraton Kilimandżaro. Ma głowę pełną pomysłów. Czasem jednak lubi się zatrzymać i pozostać w skupieniu…

ZOBACZ FRAGMENT

Waga 0.4 kg

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Witaj, NOWY DNIU! – ks. Antoni Młoczek”

Recently Viewed

Witaj, NOWY DNIU! – ks. Antoni Młoczek